Vi jobbar här

Vd, chefredaktör och ansvarig utgivare

Daniel Dahlén
E-post: daniel.dahlen@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26646

Marknad och försäljning

Marknads- och försäljningschef

Jocke Nyberg
E-post: jocke.nyberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26613

Annonssäljare

Veronica Norell
E-post: veronica.norell@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26617

Kenneth Nylund
E-post: kenneth.nylund@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26609

Jeanette Strömberg
E-post: jeanette.stromberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26608

Utomhusreklam

Conny Humell
E-post: conny.humell@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26610

Annonsmottagning/kundtjänst

Marlene Björkqvist
E-post: marlene.bjorkqvist@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26606

Maria Koskinen
E-post: maria.koskinen@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26026

Annonsförsäljning, Finland

Jocke Nyberg
E-post: jocke.nyberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26613

Annonsnytt

Conny Humell
E-post: conny.humell@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26610

Annonsproduktion

Anna-Carin Lundgren
E-post: anna-carin.lundgren@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26612

Nina Holmström
E-post: nina.holmstrom@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26619

Jan Nordlund
E-post: jan.nordlund@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26611

Anna Dahlgren
E-post: anna.dahlgren@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26658

Ekonomi

För frågor angående prenumerationsfakturor vänligen kontakta prenumerationsavdelningen, prenumeration@alandstidningen.ax

Ekonomichef

Jenny Scott
E-post: jenny.scott@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26602

Redovisare

Emelie Welin
E-post: emelie.welin@alandstidningen.ax
fakturering@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26639

Löneadministratör

Sanna Jansén
E-post: sanna.jansen@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26621 

Redaktion

Maila nyhetsredaktionen

Redaktionschef

Sandra Widing
E-post: sandra.widing@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26697

Nyhetschef

Petra Dahlgren
E-post: petra.dahlgren@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26641

Petter Lobråten
E-post: petter.lobraten@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26633

Sportchef

Thomas Jonsson
E-post: thomas.jonsson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26653
Mobil: +358 457 530 11 85

Reportrar

Kevin Eriksson
E-post: kevin.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon; +358 18 26643

Nina Eriksson, familjeredaktör
E-post: nina.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26651

Fredrika Fellman, politisk redaktör
E-post: fredrika.fellman@alandstidningen.ax
Telefon: 018-26647

Linda Blix
E-post: linda.blix@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26637

Anna Jakobsson
E-post: anna.jakobsson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26624

Annika Kullman, kulturredaktör
E-post: annika.kullman@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26644

Peter Pussinen
E-post: peter.pussinen@alandstidningen.ax
Telefon; +358 18 26645

Victor Sundqvist
E-post: victor.sundqvist@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26666

Johan Bergman
E-post: johan.bergman@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26640

Jonas Bladh (tjänstledig)
E-post: jonas.bladh@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26638

Fotografer

Daniel Eriksson
E-post: daniel.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26649

Robert Jansson
E-post: robert.jansson@alandstidningen.ax
Tel: +358 18 26650

Hülya Tokur-Ehres
E-post: hulya.tokur-ehres@alandstidningen.ax
Tel: +358 18 26026

Sidverkstan

Sebastian Boman
E-post: sebastian.boman@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26680

Toya Erving
E-post: toya.erving@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26679

Staffan Lund
E-post: staffan.lund@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26026

Jessica Pettersson
E-post: jessica.pettersson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26629