Vi jobbar här

Vd, chefredaktör och ansvarig utgivare
Daniel Dahlén

E-post: daniel.dahlen@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26646

Marknad och försäljning

Marknads- och försäljningschef
Jocke Nyberg
E-post: jocke.nyberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26613

Annonssäljare
Veronica Norell
E-post: veronica.norell@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26617

Kenneth Nylund
E-post: kenneth.nylund@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26609

Jeanette Strömberg
E-post: jeanette.stromberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26608

Martijn Balzer
E-post: m.balzer@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26614

Utomhusreklam
Conny Humell
E-post: conny.humell@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26610

Annonsmottagning/kundtjänst
Marlene Mattsson
E-post: marlene.mattsson@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26606

Maria Koskinen
E-post: maria.koskinen@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26026

Annonsförsäljning, Finland
Päivi Nikoskinen
E-post: paivi.nikoskinen@alandstidningen.ax
Telefon: +358 44 3404666

Annonsnytt
Conny Humell
E-post: conny.humell@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26610

Annonsproduktion
Anna-Carin Lundgren
E-post: anna-carin.lundgren@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26612

Petra Gustavsson
E-post: petra.gustavsson@alandstidningen.ax
Telefon: 018-26658

Nina Holmström
E-post: nina.holmstrom@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26619

Jan Nordlund
E-post: jan.nordlund@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26611

Ekonomi

För frågor angående prenumerationsfakturor vänligen kontakta prenumerationsavdelningen, prenumeration@alandstidningen.ax

Ekonomichef
Jenny Scott
E-post: jenny.scott@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26602

Redovisare
Emelie Welin
E-post: emelie.welin@alandstidningen.ax
fakturering@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26639

Löneadministratör
Sanna Jansén
E-post: sanna.jansen@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26621 

Redaktion

Maila nyhetsredaktionen

Redaktionschef
Sandra Widing
E-post: sandra.widing@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26697

Nyhetschef
Annika Kullman
E-post: annika.kullman@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26644

Petra Dahlgren
E-post: petra.dahlgren@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26641

Sportchef
Thomas Jonsson
E-post: thomas.jonsson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26653
Mobil: +358 457 530 11 85

Reportrar
Jonas Abrahamsson
E-post: jonas.abrahamsson@alandstidningen.ax
Telefon: 018-26665

Nina Eriksson, familjeredaktör
E-post: nina.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26651

Anna Jakobsson
E-post: anna.jakobsson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26624

Petter Lobråten, kulturredaktör
E-post: petter.lobraten@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26633

Henrik Herlin, debattredaktör
E-post: henrik.herlin@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26637

Robert Vickström
E-post: robert.vickstrom@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26642

Jonas Bladh
E-post: jonas.bladh@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26638

Kevin Eriksson
E-post: kevin.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon; +358 18 26643

Peter Pussinen
E-post: peter.pussinen@alandstidningen.ax
Telefon; +358 18 26645

Fotografer
Daniel Eriksson
E-post: daniel.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26649

Robert Jansson
E-post: robert.jansson@alandstidningen.ax

Sidverkstan
Jessica Pettersson
E-post: jessica.pettersson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26629

Sebastian Boman
E-post: sebastian.boman@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26680

Anita Janitzek
E-post: anita.janitzek@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26679

Staffan Lund
E-post: staffan.lund@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26026