Vi jobbar här

Marknad och försäljning


VD
Dan-Johan Dahlblom
E-post: dan-johan.dahlblom@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26601

Marknadsansvarig
Petra Sjöberg (föräldraledig)
E-post: petra.sjoberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26610

Försäljningsansvarig
Joakim Rosén
E-post: joakim.rosen@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26663

Annonssäljare
Veronica Norell
E-post: veronica.norell@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26617

Kenneth Nylund
E-post: kenneth.nylund@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26609

Joakim Rosén
E-post: joakim.rosen@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26663

Jeanette Strömberg
E-post: jeanette.stromberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26608

Petra Sjöberg
E-post: petra.sjoberg@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26610

Utomhusreklam
Joakim Rosén
E-post: joakim.rosen@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26663

Annonsmottagning/kundtjänst
Marlene Mattsson
E-post: marlene.mattsson@alandstidningen.ax
Telefon: + 358 18 26606

Annonsförsäljning, Finland
Ingmar Qvist
Kärrbyvägen 160
10160 Degerby
E-post: ingmar.qvist@elisanet.fi
GSM: +358 40 5055 446
Fax: +358 9 2213 425

Övriga medier


Annonsnytt
Sofia Fagerlund
E-post: sofia.fagerlund@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26657

Internetreklam
Joakim Rosén
E-post: joakim.rosen@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26663

Annonsproduktion
Anna-Carin Lundgren
E-post: anna-carin.lundgren@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26612

Elenor Donner
E-post: elenor.donner@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26625

Petra Gustavsson
E-post: petra.gustavsson@alandstidningen.ax
Telefon: 018-26658

Nina Holmström
E-post: nina.holmstrom@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26619

Jan Nordlund
E-post: jan.nordlund@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26611

Ekonomi

Fax +358 18 15 505
För frågor angående prenumerationsfakturor vänligen kontakta prenumerationsavdelningen, prenumeration@alandstidningen.ax

Ekonomichef
Jenny Scott
E-post: jenny.scott@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26602

Annonsfakturering/Redovisning
Gunnar Sommarström
E-post: gunnar.sommarstrom@alandstidningen.ax
fakturering@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26623

Löneadministratör
Sanna Jansén
E-post: sanna.jansen@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26621 

Redaktion

Maila nyhetsredaktionen

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Niklas Lampi
E-post: niklas.lampi@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26646
Mobil: +358 40 58 46 659

Sportchef
Thomas Jonsson
E-post: thomas.jonsson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26653
Mobil: +358 457 530 11 85

Nyhetschef
Malin Henriksson
E-post: malin.henriksson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26640

Fredrik Rosenqvist
E-post: fredrik.rosenqvist@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26637

Sandra Widing
E-post: sandra.widing@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26697

Reportrar
Jonas Abrahamsson
E-post: jonas.abrahamsson@alandstidningen.ax
Telefon: 018-26665

Matilda Andersson
E-post: matilda.andersson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26661

Erika Elfsberg (vårdledig)
E-post: erika.elfsberg@alandstidningen.ax

Nina Eriksson, familjeredaktör
E-post: nina.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26651

Fredrik Granlund
fredrik.granlund@alandstidningen.ax

Telefon: +358 18 26639

Anna Jakobsson
E-post: anna.jakobsson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26624

Liz Lindvall (tjänstledig)
E-post: liz.lindvall@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26642

Petter Lobråten
E-post: petter.lobraten@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26633

Benita Mattsson-Eklund, kulturredaktör
E-post: benita.mattsson-eklund@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 1826635

Tone Nordling (studieledig)
E-post: tone.nordling@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26654

Kerstin Österman
E-post: kerstin.osterman@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26638

Nina Latvala
E-post: nina.latvala@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26641

Fotografer
Daniel Eriksson
E-post: daniel.eriksson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26649

Jacob Saurén
E-post: jacob.sauren@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26667

Beni Köhler
E-post: beni.kohler@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26650

Sidverkstan
Jessica Pettersson
E-post: jessica.pettersson@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26629

Sebastian Boman
E-post: sebastian.boman@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26680

Anita Janitzek
E-post: anita.janitzek@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26608

Emma Harald
E-post: emma.harald@alandstidningen.ax
Telefon: +358 18 26645